021 - 26304095

info@dehchoob.ir

09912901022

 

موارد ذیل در راستای معرفی بهتر محصول پلی وود، درب و چارچوب های شرکت  ده چوب ارائه میگردد :

پلی­وود (WPC) مخفف Wood Polymer Composites است، در واقع همان ترکیب پودرچوب و پلیمر (PVC) است . درب های ده چوب با بهره­گیری از فرآیند اکسترود پلی­وود در قالب­های مخصوص تولید می­شود. ویژگی های منحصر به فرد این محصول شامل ذیل می باشد :

در صنعت ساختمان با توجه به شرایط و هزینه مورد نظر از مواد مختلفی استفاده میشود این مواد میتواند در انواع درب های اتاقی ،درب بیمارستانی ، درب هتلی ،درب سرویس بهداشتی ، درب واحدو .. متفاوت باشد. البته در ساخت برخی از درب ها از ترکیبی از مواد مختلف استفاده خواهد شد . در ادامه به توضیح مختصر این مواد می پردازیم:

كاربرد چوب پلاستیک ده چوب در دکوراسیون

از چوب پلاست ده چوب به سرعت در موارد و محصولات مختلفی چون نرده ، کفپوش ،گلدان ،سردر مغازه ،نما و سقف کاذب استفاده می شود.

اضافه کردن چوب به پلاستیک از قیمت نهایی محصول می کاهد و ضریب کشسانی پروفیل چوب پلاستیک را بالا و ضریب انبساط حرارتی را پایین می آورد.

چوبی که در کامپوزیت های چوب پلاستیک استفاده میشود،چوب آسیاب شده غربال شده  (مش بندی شده)و در نهایت خشک شده  با رطوبت تقریبا 3 درصد می باشد .

به منظور بهبود خواص نهایی محصولات چوب پلاستیک (پلی وود)  ده چوب و سهولت فرایند تولید از افزودنی ها و ادتیو های  (افزودنی های)متعددی در صنعت چوب پلاست استفاده میگردد که برخی از آنها عبارتند از :

  • روان کننده و کنترل کننده رئولوژی
  • جفت کننده (سازگارکننده)
  • پایدارکننده
  • پرکننده مانند کربنات
  • افزودنی کاهنده چگالی
  • ضدآفت و آنتی یووی
  • اسید استئاریک
  • استئارات کلسیم
  • کربنات
  • به تاخیراندازنده شعله و ...

 

در ادامه مطالب در مورد چوب پلاست به معرفی برخی از این افزودنی ها خواهیم پرداخت.

برای تولید کامپوزیت چوب پلاستیک روش های مختلفی ابداع گردیده است که مهمترین آنها عبارتند از:

• اکستروژن

• قالبگیری تزریقی

• قالبگیری فشاری

• پالتروژن

• قالبگیری صفحه‌ای

امروزه بیشترین رشد در صنعت چوب پلاستیک را می توان به صنعت چوب پلاستیک کشور چین اختصاص داد.همچنین تقاضای مصرف چوب پلاستیک در چین روز به روز در حال افزایش می باشد. صنعت چوب پلاستیک کشور چین دومین صنعت بزرگ تولید کننده این محصول بعد از آمریکا در جهان می باشد.بر طبق پیش بینی ها، در سال 2015 چین 33 درصد از کل تولید چوب پلاستیک را به خود اختصاص خواهد داد که در این میان آمریکا نصف تولید چوب پلاستیک جهان را در اختیار دارد.

راهنمای خرید, بررسی و انتخاب انواع مدل درب داخلی ده چوب

در طراحی داخلی موارد بسیاری هستند که شاید در نظر اول مهم به نظر نرسند، اما بعد از اینکه پروسه‌ی طراحی تمام شد، متوجه می‌شویم بی توجهی به آن‌ها چه ضربه جبران ناپذیری به کل طراحی وارد آورده است. یکی از همین موارد که کمتر به آن توجه می‌شود یا ممکن است اصلا در نظر گرفته نشود، درهای داخلی آپارتمان است. توصیه اکید ما این است که هیچ المانی را در طراحی داخلی دست کم نگیرید و به آن بی‌توجه نباشید، بالاخص درها که می‌توانند کاملا به خانه و فضا روح و جلا ببخشند.

درب ضد آب معمولا برای درب داخلی مانند سرویس بهداشتی حمام و دستشویی استفاده شده و ضد آب بودن این درب ها بر این اساس است که آیا هسته درب از مواد ضد آب ساخته شده و یا اینکه یک درب با روکش ضدآب است.

اصطلاح درب ضد آب برای درب هایی که ساختار چوبی دارند کمی قابل تامل می باشد.

استفاده از درب پلی وود به جای سایر انواع دربها مانند دربهای چوبی و دربهای MDF و HDF و … در سالهای اخیر بسیار مرسوم شده است. دلیل این موضوع هم داشتن ویژگیهای خاص این دربها همچون ضد آب بودن، مقاومت ساختاری بالا، خود اطفا بودن )کند سوز بودن) و عایق صوت بودن می باشد.

همانگونه که میدانید مصارف درب چوب پلاست در ساختمان سازی می باشد درب چوب پلاستیک  یا همان پلی وود به دلیل شباهت خواص فیزیکی و مکانیکی می تواند در بسیاری از موارد جایگزین مناسبی برای درب های چوب(نظیر ام دی اف و چوبی و اچ دی اف و غیره ) و پلاستیک در ساختمان سازی باشد.

در این تحقیق تخته های چوب پلاستیک با دانسیته اسمی 1 گرم بر سانتی متر مکعب و ابعاد اسمی 35 *35 *1 سانتی متر از ضایعات پلی اتیلن سنگین حاصل از بطری های شیر ( به عنوان پلاستیک ) و ضایعات تخته خرده چوب و ضایعات MDF ( به عنوان الیاف طبیعی ) با نسبت وزنی 60 ، 70 و 80 درصد الیاف ساخته شده اند ، سپس خواص فیزیکی مانند رطوبت ، تعادل و رفتار جذب آب و واکشیدگی ضخامت تا 1964 ساعت قوطه وری در آب آن ها اندازه گیری شدند.

چوب پلاستیک ویژگی‌های مثبت زیادی دارد که استفاده از آن را برای بعضی از محیط‌ها مناسب و برای سایر محیط‌ها ایده‌آل می‌کند. یکی از این محیط‌های ایده‌آل ویلا ها است. ویلاها ویژگی‌هایی دارند که در هر محیطی وجود نداشته باشد؛ به همین دلیل هم شرایط خاصی دارند و نمی‌توان برای ساختن یا بازسازی آن‌ها سراغ هر انتخابی رفت.

در این مقاله با ویژگی‌های خاص ویلاها که استفاده از چوب پلاست را برای آن‌ها لازم می‌کند، آشنا خواهید شد و به شما خواهیم گفت چرا چوب پلاستیک یا وود پلاست ده چوب یکی از بهترین گزینه‌ها برای خانه‌های ویلایی است.

چند سازه چوب پلاستیک ده چوب به طور معمول مقاوم به حمله موریانه است و موریانه ها به خصوص موریانه های زیرزمینی نمی توانند آن را مورد تخریب قرار دهند.پلاستیک ها موادی هستند که موریانه آن را تخریب نمی کند. چند سازه چوب پلاستیک ترکیبی از پودر چوب و پلاستیک گرمانرم می باشد.در چوب پلاستیک پلیمر گرمانرم به طور کامل پودر چوب را احاطه کرده و از دسترس موریانه خارج می کند. فقط در برخی موارد که میزان پودر چوب مورد مصرفی بیش از 70 درصد باشد موریانه ها می توانند سطح چوب پلاستیک را به میزان خیلی کم و ناچیز مورد حمله قرار دهند.

ترکیبات چوب پلاستیک وفرآیند تولید آن در گروه صنعتی ده چوب

wpc - پلیمر های گرما نرم (PE،PP و PVC و ... به صورت تازه یا بازیافتی پلی اتیلن (PE)

پلی اتیلن با نام انگلیسی Polyethylene و علامت اختصاری PE ساده ترین و پرکاربردترین پلیمر موجود می باشد. پلی اتیلن در برابر مواد شیمیایی مقاوم است و دارای مقاومت الکتریکی بالایی است بنابراین پلی اتیلن یک عایق عالی می باشد. بنابراین از پلی اتیلن در عایق کردن سیم ها و کابل های الکتریکی و بسیاری از مواد الکتریکی استفاده می شود. عایق گرمایی خوبی است ولی دمای ذوب پایینی دارد (106-130 درجه سانتیگراد با توجه به جرم ویژه آن). سه نوع پلی اتیلن تجاری وجود دارد که از نظر ساختار مولکولی و دانسیته با هم تفاوت دارند. این سه نوع پلی اتیلن عبارتند از: پلی اتیلن با دانسیته پایین (LDPE)، پلی اتیلن با دانسیته متوسط (MDPE)و پلی اتیلن با دانسیته بالا.

عموما فعالیت قارچ ها و کپک ها زیر رطوب 20 درصد خیلی کم است و در چند سازه چوب پلاستیک رطوبت به ندرت بیش از 19 درصد می شود.در شرایط بارانی احتمال دارد رطوبت لایه سطحی بیش از 20 درصد شود.ولی پس از باران این لایه سطحی سریع خشک می شود و فرصت رشد قارچ و کپک بر روی آن وجود ندارد. همچنین با توجه به اینکه در ساخت چوب پلاستیک از مواد پلیمری به عنوان ماتریس زمینه استفاده می شود و پلیمر ذرات چوب را به خوبی احاطه می کند، همین باغث شده است که درصد جذب رطوبت چوب پلاستیک بسیار پایین باشد.

پلی وود ؛ از کابینت آشپزخانه تا عرشه کشتی

پلی وود چیست ؟ در اشاره به معنای واژه پلی وود باید به این مساله اشاره کرد که اصطلاح کامپوزیتهای چوبی– پلاستیکی ( Wood Plastic Composites ) به کامپوزیتهایی اطلاق می شود که از چوب (در هر شکلی) و ترموست ها یا ترمو پلاستیک ها تشکیل شده اند. در واقع محصول مورد نظر نیز از ترکیب چوب و ترموپلاستیک ها است که اصطلاحا به پلی وود ( Poly Wood) معروف است.

کامپوزیت چوب پلاستیک (به انگلیسی: Wood-plastic composite) (WPC) به صفحات و الوارهایی اطلاق می شود که از پلاستیک بازیافت شده و ذرات چوب کوچک یا الیاف ساخته شده است. کامپوزیت چوب پلاستیک در مقایسه با تاریخچه بلند محصولاتی چون الوارهای طبیعی و محصولات چوبی سنتی چون تخته های خرده چوبی(particleboard) و ورقه های فیبری محصولات نسبتاً" جدیدی بحساب می آیند.

تماس با ما

دفتر مرکزی : تهران بزرگراه رسالت خیابان شهید کاووسی کوچه شهید ناوندپور

کارخانه : شهرک صنعتی محمود آباد خیابان خلیج فارس

26304095 - 021

  1022 290 0991

 info@dehchoob.ir

 ( ضمنا جهت ارسال عکس، تلگرام بر روی شماره فوق فعال می باشد)

کلیه حقوق سایت محفوظ است. طراحی و پشتیبانی : basetweb